Friday, April 16, 2021

Çudira

Bukuroshja e Miss Gardës Ruse: Më pushuan nga lakmia dhe xhelozia (foto)

Ka pushtuar mediat botërore lajmi i pushimit nga Garda e Ushtrisë Ruse të një bukuroshe 32 vjeçare e cila ia doli të mposht më...

Fshati austriak Fucking më në fund… ndryshon emrin

Një fshat i vogël në Austri që mban emrin Fucking, detyrohet të ndryshojë emrin për arsye që kuptohen. Fshati austriak vendosi të ndërmarrë këtë vendim,...

Ky është bariu më i famshëm në botë që ka rrëmbyer zemrat e femrave dhe ka pushtuar mediat e botës

Edhe pse mund të duket e çuditshme, është mëse e vërtetë që 20-vjeçari Zhaxi Dingzhen nga provinca Sichuan në Kinë u bë bariu më...

Most Read

Nuk do t’i harroj kurre problemet qe kishim si sot nje vit me pare…

Nuk do t'i harroj kurre problemet qe kishim si sot nje vit me pare... Bota e papergatitur per pandemine, por ne, shqiptaret e Greqise kishim...

Bie sistemi në periferia, anulohen me qindra takime të emigrantëve

Në Qendrat e Emigrantëve pranë periferive, kryesisht në Athinë ditën e sotme ka rënë sistemi, për pasoj me qindra emigrantë nuk kanë mundur të...

Sekretet e suksesit të jetës: Rrafshi i Ekzistencës

Mbi rrafshin e Ekzistencës! Vedat lindore dhe shkenca perëndimore sot janë duke u afruar gjithnjë e më shumë dhe duke u bërë komplementare të njëra...

RENEA Arreston të fortin e Elbasanit Ardian Çapjan, në 2012 ekzekutoi babë e birë

Ditën e sotme, siç bënë me dije Policia e Elbasanit, është vënë në pranga nga forcat RENEA Ardian Çapja. Sipas njoftimit të policisë, gjatë operacionit...