Wednesday, July 24, 2024
Home Te ndryshme

Te ndryshme

Kim Kardashian ndahet nga Kanye West, “u lodha me atë”

Janë padyshim çifti më i komentuar në botë dhe çifti që ka ditur të qëndroj në vëmendjen kryesore të mediave të botës dhe padyshim,...

A e dini se? Çdo ditë një kuriozitet

Mund të jetë informacioni më i parëndësishëm i ditës, por kjo nuk do të thonë se nuk keni dëshirë ta mësoni. Shton kuriozitetin, por...

Nuk realizoi normën për shkak të motit të keq, përgjegjësi i thyen hundën

Greqi: Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur ditën e djeshme në një nga lagjet e kryeqytetit helen dhe konkretisht në Glika Nera. Një përgjegjës...

A e dini se? Çdo ditë një kuriozitet

Mund të jetë informacioni më i parëndësishëm i ditës, por kjo nuk do të thonë se nuk keni dëshirë ta mësoni. Shton kuriozitetin, por...

Vrasja çnjerëzore e çiftit vlonjat në Itali, i copëtuan me motosharrë dhe i mbajtën në frigorifer

Detaje edhe më tronditëse vijnë në dritë nga mediat italiane rreth një prej krimeve më makabre të dekadës së fundit në Itali për vrasjen...

Bukuroshja e Miss Gardës Ruse: Më pushuan nga lakmia dhe xhelozia (foto)

Ka pushtuar mediat botërore lajmi i pushimit nga Garda e Ushtrisë Ruse të një bukuroshe 32 vjeçare e cila ia doli të mposht më...

A e dini se? Çdo ditë një kuriozitet

Mund të jetë informacioni më i parëndësishëm i ditës, por kjo nuk do të thonë se nuk keni dëshirë ta mësoni. Shton kuriozitetin, por...

A e dini se? Çdo ditë një kuriozitet

Mund të jetë informacioni më i parëndësishëm i ditës, por kjo nuk do të thonë se nuk keni dëshirë ta mësoni. Shton kuriozitetin, por...

Fshati austriak Fucking më në fund… ndryshon emrin

Një fshat i vogël në Austri që mban emrin Fucking, detyrohet të ndryshojë emrin për arsye që kuptohen. Fshati austriak vendosi të ndërmarrë këtë vendim,...

Ky është bariu më i famshëm në botë që ka rrëmbyer zemrat e femrave dhe ka pushtuar mediat e botës

Edhe pse mund të duket e çuditshme, është mëse e vërtetë që 20-vjeçari Zhaxi Dingzhen nga provinca Sichuan në Kinë u bë bariu më...

A e dini se? Çdo ditë një kuriozitet

Mund të jetë informacioni më i parëndësishëm i ditës, por kjo nuk do të thonë se nuk keni dëshirë ta mësoni. Shton kuriozitetin, por...

A e dini se? Çdo ditë një kuriozitet

Mund të jetë informacioni më i parëndësishëm i ditës, por kjo nuk do të thonë se nuk keni dëshirë ta mësoni. Shton kuriozitetin, por...

Most Read

A ka “peshq më të mëdhenj” se Berisha? Flet ambasadorja amerikane…

Ambasadorja amerikane Yuri Kim është ndodhur ditën e sotme në qytetin e Vlorës, për të ndjekur nga afër stërvitjen ushtarake “Defender Europe 2021”. Ajo...

Qeveria shqiptare: “Kush hynë nga Greqia, 2 javë karantinë” reagojnë organizatat dhe emigrantët shqiptarë

Thirrje urgjente Komunitetit Teknik të Shëndetësisë, Ministrisë së Shëndetësisë, Institucionit të Presidentit të Republikës, Kryeministrit dhe Qeverisë Shqiptare, Avokatit të Popullit, institucioneve dhe organizatave...

Nuk do t’i harroj kurre problemet qe kishim si sot nje vit me pare…

Nuk do t'i harroj kurre problemet qe kishim si sot nje vit me pare... Bota e papergatitur per pandemine, por ne, shqiptaret e Greqise kishim...

Bie sistemi në periferia, anulohen me qindra takime të emigrantëve

Në Qendrat e Emigrantëve pranë periferive, kryesisht në Athinë ditën e sotme ka rënë sistemi, për pasoj me qindra emigrantë nuk kanë mundur të...