Sunday, April 14, 2024
Home Politikë

Politikë

Këshilli bashkiak i Kukësit dhe “loja” me dhënien e titujve

Këshilli i qarkut të Kukësit ka marrë vendimin që t’i heqë titullin “Qytetar Nderi” publicistit të njohur Veton Surroi. Publicistit dhe politikanit kosovar iu dha...

Rama dedikim për Bashkim Koplikun: Mikun që s’e takova kurrë

Kryeminstri i Shqipërisë Edi Rama ka bërë një dedikim për ish-kryeminstrin dhe një nga figurat më  emblematike të PD-së dhe të diplomacies  shqiptare, Bashkim...

Dorëzohet Trump, Biden e fitoi

U detyrua të pranojë humbjen e zgjedhjeve presidenciale të SHBA-së presidenti Donald Trump. Edhe pse kanë kaluar jo pak ditë nga data e shpalljes...

Most Read

A ka “peshq më të mëdhenj” se Berisha? Flet ambasadorja amerikane…

Ambasadorja amerikane Yuri Kim është ndodhur ditën e sotme në qytetin e Vlorës, për të ndjekur nga afër stërvitjen ushtarake “Defender Europe 2021”. Ajo...

Qeveria shqiptare: “Kush hynë nga Greqia, 2 javë karantinë” reagojnë organizatat dhe emigrantët shqiptarë

Thirrje urgjente Komunitetit Teknik të Shëndetësisë, Ministrisë së Shëndetësisë, Institucionit të Presidentit të Republikës, Kryeministrit dhe Qeverisë Shqiptare, Avokatit të Popullit, institucioneve dhe organizatave...

Nuk do t’i harroj kurre problemet qe kishim si sot nje vit me pare…

Nuk do t'i harroj kurre problemet qe kishim si sot nje vit me pare... Bota e papergatitur per pandemine, por ne, shqiptaret e Greqise kishim...

Bie sistemi në periferia, anulohen me qindra takime të emigrantëve

Në Qendrat e Emigrantëve pranë periferive, kryesisht në Athinë ditën e sotme ka rënë sistemi, për pasoj me qindra emigrantë nuk kanë mundur të...