Friday, December 4, 2020
Home Politikë

Politikë

Rama dedikim për Bashkim Koplikun: Mikun që s’e takova kurrë

Kryeminstri i Shqipërisë Edi Rama ka bërë një dedikim për ish-kryeminstrin dhe një nga figurat më  emblematike të PD-së dhe të diplomacies  shqiptare, Bashkim...

Dorëzohet Trump, Biden e fitoi

U detyrua të pranojë humbjen e zgjedhjeve presidenciale të SHBA-së presidenti Donald Trump. Edhe pse kanë kaluar jo pak ditë nga data e shpalljes...

Most Read

Video: “Fëmijët në karantinë” – takim me psikologet e “Jetës”

Edhe pse ka organizuar me dhjetëra takime, ishte hera e parë që organizata “Jeta” mori nismën për një takim live, duke iu përshtatur kushteve...

Preket nga Covid-19, ndërron jetë në Turqi politikani shqiptar

Humbje e madhe sot për politikën shqiptare, pasi u nda nga jeta ish-deputeti i Partisë Socialiste, Marko Bello. Ai ishte dërguar me urgjencë në...

Lajm i fundit: Tërmet 4,5 ballë në Thiva, u ndje dhe në Athinë

Një tërmet me madhësi 4,5 ballë të shkallës riter ka tronditur qytetin e Thivës pak më parë. Sipas informacioneve të para, ishte një dridhje sizmike...

Policia neutralizon “të fortin”, iu kap pistoleta me fishek në “gojë” gati për qitje

Policia e Shkodrës ka njoftuar neutralizimin e një personi me rrezikshmëri të lartë dhe precedent penalë. Sipas njoftimit të policës, është kryer me sukses operacioni...