Wednesday, May 29, 2024
Home Organizata

Organizata

Programet e OAED-it, ku vështirësohen emigrantët shqiptarë…

Nga Elona Kataro Presidente e organizatës “Jeta” Njehsoni diplomat tuaja Pas një mungese nga rrjetet sociale, dua të rikthem sot me një informacion të rëndësishëm, miq të...

Organizata “Jeta”, “Tradita vazhdon…”

Prerja tradicionale e vasilopitës çdo fillimviti, ishte bërë pjesë e programit të organizatës "Jeta" në Athinë dhe Selanik. Në pamundësi për të festuar me familjen...

Sa bukuri ka vallja kur kërcejnë shtojzovallet shqiptare në Selanik, Greqi

Sa bukuri ka vallja kur kërcejnë shtojzovallet shqiptare; gjuha shqipe, e pavdekshme, se shkruhet e flitet nëpër botë. Nga Kristina Demiri Dojce Kur mblidhen shqipet, kudo...

Video: “Fëmijët në karantinë” – takim me psikologet e “Jetës”

Edhe pse ka organizuar me dhjetëra takime, ishte hera e parë që organizata “Jeta” mori nismën për një takim live, duke iu përshtatur kushteve...

“Fëmijët në karantinë” – psikologet e “Jetës” në një diskutim live

“Fëmijët në karantinë” – kjo është tema e diskutimit me dy psikologet tona, Sofia Cambiri (Athinë) dhe Ekloida Sula (Selanik) që organizata “Jeta” ju...

Organizata “Jeta”: Një urim i veçantë për festat e Nëntorit

Organizata “Jeta” zgjodhi këtë vit një mënyrë të veçantë për të uruar shqiptarët në mbarë botën GËZUAR FESTAT E NËNTORIT! Aktivistet tona, nëpërmjet kësaj videoje...

Organizata “Jeta”, dega Selanik: “Të ndihmojmë njerëzit në nevojë nga kushtet e vështira të pandemisë Covid-19”

Organizata e gruas “Jeta” dega Selanik ka marrë një nismë solidarizimi për t’ju ardhur në ndihmë njerzve në nevojë në këtë situatë shumë të...

Video: Specialistja e “Jetës”, këshilla për karantinën

Specialistja e organizatës "Jeta", Sofia Cambiri jep disa këshilla sesi ta kalojmë sa më lehtë periudhën e karantinës.

Most Read

A ka “peshq më të mëdhenj” se Berisha? Flet ambasadorja amerikane…

Ambasadorja amerikane Yuri Kim është ndodhur ditën e sotme në qytetin e Vlorës, për të ndjekur nga afër stërvitjen ushtarake “Defender Europe 2021”. Ajo...

Qeveria shqiptare: “Kush hynë nga Greqia, 2 javë karantinë” reagojnë organizatat dhe emigrantët shqiptarë

Thirrje urgjente Komunitetit Teknik të Shëndetësisë, Ministrisë së Shëndetësisë, Institucionit të Presidentit të Republikës, Kryeministrit dhe Qeverisë Shqiptare, Avokatit të Popullit, institucioneve dhe organizatave...

Nuk do t’i harroj kurre problemet qe kishim si sot nje vit me pare…

Nuk do t'i harroj kurre problemet qe kishim si sot nje vit me pare... Bota e papergatitur per pandemine, por ne, shqiptaret e Greqise kishim...

Bie sistemi në periferia, anulohen me qindra takime të emigrantëve

Në Qendrat e Emigrantëve pranë periferive, kryesisht në Athinë ditën e sotme ka rënë sistemi, për pasoj me qindra emigrantë nuk kanë mundur të...