Monday, January 25, 2021
Home Greqi

Greqi

Greqi: Arrestohen dy të miturit që dhunuan kontrollorin, cili ishte roli i policit që jepte udhëzimet?

Shokoi opinion publik incidenti i rëndë para pak ditësh kur një kontrollor në metron e Athinës u kërkoi dy të rinjve të mbanin maskë,...

Greqi: Dy shqiptarë vënë në rresht ushtarët grek, thërrasin emrin e moderatorit kosovarë dhe përshëndesin çunat e “5 Majit” (video)

Një tjetër video ka trazuar ujërat në Greqi dhe ka alarmuar autoritet ushtarake greke. Pak ditë më parë, njofton jetanews.com, në rrjetin social instragram, është...

Për një borxh 600 euro vrasja në Athinë, djali “babi doli para plumbave të na mbronte”

Një borxh prej 600 euro ka qenë shkaku i ngjarjes së përgjakshme në Athinë sipas dëshmisë të djalit të Edmond Llangozit, i cili mbeti...

Greqi, Miratohet blerja e 18 avionëve Rafale që do ndryshojnë ekuilibrat në Mesdhe

Është miratuar me shumicë votash nga Parlamenti i Greqisë blerja e 18 avionëve luftarak Francezë, Rafale. Pro kanë votuar ND, SYRIZA, KINAL, Mera 25 dhe...

Greqi: Djemtë e babait të vrarë dëshmi tronditëse “ishin 5 shqiptarë”

Policia greke ka marrë dëshmitë e dy vëllezërve Mihal dhe Anxhelo Llangozi për përplasjen me armë në Neos Kosmos të Athinës ku mbeti i...

Greqi: Për një javë qëndroi e lidhur pranë bashkëshortit të pajetë

Ka shokuar opinion publik grek një ngjarje në Etelokarnani, ku një grua e moshuar 85-vjeçe ka qëndruar për një javë e lidhur në krevat...

Loton ministri grek për mjekët dhe infermierët

Ministri i Shëndetësisë të Greqisë Vasilis Kikilias ka dhënë një intervistë të gjerë për emisionin Special Report të kanalin televizivë ANT1. Ndërsa ministri sqaroi se...

Greqi: Për borxhin donte të vriste të gjithë familjen

Detaje të reja kanë dalë në dritë pas ngjarjes së tmerrshme mbrëmjen e ditës së hënë, ku mbeti i vdekur një person dhe u...

Dendias në parlament: Greqia rritet me 13 mijë km2 me zgjerimin ujërave territorial në 12 milje në Jon

Pak më herët, njofton jetanews.com, ndërsa po raportonte në Komisionin e Përhershëm për Mbrojtjen Kombëtare dhe Punët e Jashtme të Parlamentit të Greqisë, Dendias...

Del emri i babait shqiptar që dha jetën për të shpëtuar djemtë nga atentati në Athinë

Është bërë publik emri i babait shqiptar cili dha jetën e tij për të shpëtuar djemtë nga atentati mafioz i mbrëmjes së djeshme në...

Lajm i fundit: Luftë mes shqiptarëve në Athinë, babai del para plumbave të shpëtoj të birin, 1 i vdekur 3 të plagosur

Skena të tmerrshme ndodhën pak më parë në lagjen Neo Kosmos të Athinës, ku si pasoj e përplasjes me armë, një person mbeti i...

Emigrantët me leje të skaduara, ja ku duhet të nisin e-mail që të hyjnë në Greqi

Personat  me leje qëndrimi të skaduar në Greqi brënda vitit 2020 si dhe personat që janë me vërtetim blu, për të kaluar nga Shqipëria...

Most Read

Modelja italiane nxjerrë të palarat e Higuain, ka ca gusto që…

Bukuroshja Manuela Ferrera bëri zbulime pikante në lidhje me marrëdhënien e saj me Gonzalo Higuain - "Atij i pëlqejnë gratë e “ndyra”, theksoi duke...

Këngëtari grek: Nuk jetoj në një shtet Demokratik, duhet të thuash atë që duan të tjerët përndryshe…

Shpërthyes ka qenë një intervistë radiofonike këngëtari i njohur grek Nikos Ikonomopoulos, ku ndër të tjera nuk ka kursyer fjalët e tij, teksa ka...

Betohet Joe Biden: Të ndalojmë luftën e brendshme, do të jem Presidenti i të gathëve

Fjalim historik i Presidentit të ri të SHBA – Foli për bashkim, ishte drejtpërdrejtë duke ju referuar pandemisë, diskriminimit racor, ndarjen e brendshme, "plagët...

Ambasada: Kush ka aplikuar në vitin 2019 për pasaportë duhet ta tërheqë deri 30 prill

Ambasada e Shqipërisë në Greqi njofton të gjithë bashkatdhetarët shqiptarë të cilët kanë aplikuar për pasaportë dhe kartë identiteti gjatë vitit 2019, duhet ti...