Wednesday, May 29, 2024
Home Ekonomi

Ekonomi

Papunësia në Turqi, cilat janë shifrat e vërteta?

Turkstat, Instituti Turk i Statistikave është agjencia shtetërore që prodhon statistikat zyrtare për vendin. Por lidhur me papunësinë, ka pasur reagime serioze nga Konfederata...

“Lleshaj jep dorëheqjen”, protestuesit i drejtohen kryeministrisë

Me dhjetëra qytetarë pavarësisht shiut të rrëmbyeshëm janë grumbulluar dhe po protestojnë për më shumë se 2 orë para godinës së Ministrisë së Brendshme. “Lleshaj...

Most Read

A ka “peshq më të mëdhenj” se Berisha? Flet ambasadorja amerikane…

Ambasadorja amerikane Yuri Kim është ndodhur ditën e sotme në qytetin e Vlorës, për të ndjekur nga afër stërvitjen ushtarake “Defender Europe 2021”. Ajo...

Qeveria shqiptare: “Kush hynë nga Greqia, 2 javë karantinë” reagojnë organizatat dhe emigrantët shqiptarë

Thirrje urgjente Komunitetit Teknik të Shëndetësisë, Ministrisë së Shëndetësisë, Institucionit të Presidentit të Republikës, Kryeministrit dhe Qeverisë Shqiptare, Avokatit të Popullit, institucioneve dhe organizatave...

Nuk do t’i harroj kurre problemet qe kishim si sot nje vit me pare…

Nuk do t'i harroj kurre problemet qe kishim si sot nje vit me pare... Bota e papergatitur per pandemine, por ne, shqiptaret e Greqise kishim...

Bie sistemi në periferia, anulohen me qindra takime të emigrantëve

Në Qendrat e Emigrantëve pranë periferive, kryesisht në Athinë ditën e sotme ka rënë sistemi, për pasoj me qindra emigrantë nuk kanë mundur të...