Wednesday, May 29, 2024
Home Aktualitet

Aktualitet

Bisha amerikane, F22 avioni i padukshëm me teknologji “jashtëtokësore”

Amerika është padiskutim shteti më i fuqishëm ekonomikisht dhe ushtarakisht në botë. Është shteti i cili prej dekadash ka marë “policimin” e botës dhe është...

SOS Solidarizim: Vogëlushja jonë Lorena ka nevojë urgjente për ndihmë!

Nevojë urgjente për ndihmë! Lorena Halili është një vajzë e vogël 11 vjeçe e cila vuan nga një sëmundje e rrallë të epilepsisë. Sëmundja e...

Tragjedi në maternitetin e Gjirokastrës, 20-vjeçarja humbet jetën menjëherë pas lindjes

Për arsye ende të paqarta një 20-vjeçare ka humbur jetën në maternitetin e qytetit të Gjirokastrës. 20-vjeçarja ka lindur një fëmijë me operacion, por...

Ambasadorja e Shqipërisë viziton Kryepeshkopin Anastas Janullatos në “Evanggelismo”

“Mos ki frikë, vetëm beso”, ishte mesazhi që dha nga spitali ku kurohet intesivisht Kryepeshkopi Anastas Janullatos. Kryepeshkopi i Kishës Autoqefale Orthodokse Shqiptare Anastas Janullatos...

Greqia mbyll shkollat fillore, kopshtet dhe çerdhet deri në 30 nëntor

Situata tepër e rënduar nga Covid-19 në Greqi ka detyruar autoritetet greke të marrin vendimin për të mbyllur shkollat fillore, kopshtet dhe çerdhet.   Në një...

Barak Obama: Ja si e shpëtova Greqinë

“Merkel dhe Soimble dukeshin të vendosur që ti paraqisnin si kusht për ti ofruar ndihmë Greqisë një shpërbëlim të barasvlefshëm me kundërvajtjen”

Greqia nxjerr lejen e re elektronike të qëndrimit për emigrantët

Ministria e Emigracionit dhe Azilit, në bashkëpunim me Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë, në kuadër të zbatimit të Rregullores së Re të Bashkimit Europian...

Ambasada njofton: Ja si të tërhiqni pasaportat

Faza e dytë e karantinës e njoftuar nga kryeminstri Qirjako Micotaqi si pasoj e rritjes drastike të numrit të lartë të infektuar me Covid-19...

Most Read

A ka “peshq më të mëdhenj” se Berisha? Flet ambasadorja amerikane…

Ambasadorja amerikane Yuri Kim është ndodhur ditën e sotme në qytetin e Vlorës, për të ndjekur nga afër stërvitjen ushtarake “Defender Europe 2021”. Ajo...

Qeveria shqiptare: “Kush hynë nga Greqia, 2 javë karantinë” reagojnë organizatat dhe emigrantët shqiptarë

Thirrje urgjente Komunitetit Teknik të Shëndetësisë, Ministrisë së Shëndetësisë, Institucionit të Presidentit të Republikës, Kryeministrit dhe Qeverisë Shqiptare, Avokatit të Popullit, institucioneve dhe organizatave...

Nuk do t’i harroj kurre problemet qe kishim si sot nje vit me pare…

Nuk do t'i harroj kurre problemet qe kishim si sot nje vit me pare... Bota e papergatitur per pandemine, por ne, shqiptaret e Greqise kishim...

Bie sistemi në periferia, anulohen me qindra takime të emigrantëve

Në Qendrat e Emigrantëve pranë periferive, kryesisht në Athinë ditën e sotme ka rënë sistemi, për pasoj me qindra emigrantë nuk kanë mundur të...