Sunday, March 7, 2021
Home Aktualitet

Aktualitet

Tmerr në avionin me 231 pasagjerë, motori dëmtohet gjatë ngritjes dhe shpërthen në ajër (video)

Tmerrin kanë përjetuar 231 pasagjerë dhe personeli i një avioni Boing 777. Ngjarja ndodhi në Denver të SHBA-ve njofton jetanews.com, kur ndërsa avioni Boing 777...

Florian Marku shkatërron në ring kundërshtarin e frikshëm anglez, ky është vetëm fillimi (video)

Florian Marku, boksieri shqiptar ka arritur të marrë një fitore të vyer në raundin e 8-të, ndaj anglezit Rylan Charlton. Marku shkoi në këtë ndeshje...

Policia i arreston për kontrabandë cigaresh, u zbulon rastësisht 100.000 euro emigrantëve

Befasinë e tyre kanë shprehur policët e antidrogës dhe të antikontrabandës në Athinë ndërsa kanë arrestuar pesë emigrantë për kontrabandë cigaresh, zbuluan rastësisht 100.000...

Lajm i fundit: Arrestohet Lignadi për përdhunim në seri, rrebesh denoncimet ndaj tij

Është arrestuar pak më herë ish zv/ministri i kulturës së Greqisë Dhimitris Lignadis pas lëshimit të një flet arresti nga prokuroria e Athinës për...

Brenda pasqyrave banojnë dashuritë…

Në dt. 14 Shkurt 2021 një aktivitet cilësor do të renditej në radhën e aktiviteteve të Organizatës "Jeta" e njohur tashmë për bukurinë, cilësinë...

Publikimi i bankës së temave për fitimin e nënshtetësisë greke shkakton reagime të forta nga organizatat e të drejtave të njeriut

Ministria e Brendshme e Greqisë, konkretisht Sekretariati i Përgjithshëm i Nënshtetësisë ka publikuar para pak ditësh Bankën e Temave në websitin https://exetaseis-ithageneia.ypes.gr/#home  për të...

Çfarë tha Abazoviç për Kosovën që tërboi mediat e Beogradit

Ka shkaktuar “tërmet” mediatik në Beograd Abazoviç. Dritan Abazoviç është një figurë e shquar e spektrit politikë në Mal të Zi ku dhe mbanë postin...

Diaspora për Shqipërinë e Lirë “denoncon” KQZ-në dhe partitë politike për pengim të realizimit të votës së Diasporës

Lëvizja “Diaspora për Shqipërinë e Lirë” ka reaguar ndaj Projekt Aktit Normativë të KQZ-së për regjistrimin e shtetasve shqiptarë me vendbanim jashtë territorit të...

Stratfort: Turqia në 2050-ën bëhet superfuqi me ndikim të madh në këto shtete… reagon ashpër Rusia (video)

Stratfor: Platforma Kryesore e Inteligjencës Gjeopolitike në Botë, ka bërë një parashikim të frikshëm, ku me anë të një analize parashikon se Turqia  deri...

Greqia dënon dy ushtarët shqiptarë të cilët vunë togën e ushtarëve grek të këndojnë shqip (video)

Janë dhënë masat e dënimit për dy ushtarët grek, me origjinë shqiptare të cilët vunë togën e tyre të këndojnë dhe të falënderojnë në...

Moti i keq pushton Athinën, rrugë të bllokuara, ndërprerje të energjisë elektrike, anulohet vaksinimi i popullsisë

Reshjet e dendura të dëborës gjatë orëve të fundit kanë shkaktuar shumë probleme në Atikë. Shumë rrugë janë të bllokuara, njofton jetanews.com, shumë zona të...

Ç’po ndodh këto ditë në ishullin e pelikanëve?

Moti i ftohtë, me reshje dëbore dhe temperatura të ulëta, ka krijuar vështirësi edhe në koloninë e pelikanit kaçurrel në Karavasta. Për fat të mirë,...

Most Read

Greqi: Në fund të marsit hapet platforma për kategorinë e lejeve të jashtëzakonshme, përfitojnë me mijëra shqiptarë

Një lajm i mirë për të gjithë emigrantët që jetojnë në Greqi, të cilët nuk janë të rregullt me dokumenta, tashmë ata do të...

Mirënjohje kryetarit të Bashkisë Rendi – Nikaia për kontributin e çmuar në ruajtjen e gjuhës shqipe

Nga Lefteri Metkaj Mësuese Mes Jush gjetëm mirëpritjen dhe respektin tuaj! Për nder të 21- shkurtit, Ditës Ndërkombëtare te gjuhës amtare veç programit festiv me nxënësit në...

“Jeta”, ne misionin me te bukur me rastin e 7 Marsit!

7 Marsi eshte nje nga datat me te respektuara ne kalendarin e historise sone. Mesuesit shqiptare ne diaspore, percojne nder breza kete mision fisnik....

Shqiptari ofron 500 vakte ushqim për njerëzit në nevojë në Teksas (video)

Ndërsa shteti i Teksasit po goditet nga një stuhi e fortë për shkak të motit të keq, një shqiptar pronar i një restoranti vendosi...