Këngëtari grek: Nuk jetoj në një shtet Demokratik, duhet të thuash atë që duan të tjerët përndryshe…

0
146

Shpërthyes ka qenë një intervistë radiofonike këngëtari i njohur grek Nikos Ikonomopoulos, ku ndër të tjera nuk ka kursyer fjalët e tij, teksa ka thënë se nuk jetoj në një shtet Demokratik.

Ndërsa por fliste për radion Sfera 102,2 me prezantuesen e njohur greke Natalia Gjermanou, Nikos Ikonomopoulos ka qenë shpërthyes në dajakët e tij duke shprehur zhgënjim të madh për gjithçka po ndodh dhe po kalon vendi Greqia. Por nga ana tjetër shprehur dhe preferencat e tij për femrën perfekte.

“Nuk kam arritur në një përfundim se çfarë më bënë të lumtur. E adhuroj vendin tim, pro hera herës ndjej se nuk jetoj në një vend Demokratik, ndjej se nuk kemi Demokraci. Duhet të thuash atë që duan të tjerët. Atë që duan ata të dëgjojnë. Jo, këtë nuk do ta bëjë. Në karantinë mendoja shumë ata të cilët kishin probleme ekonomike. Është nevojë e shpirtit tim për të bërë ç’të mundem që të bëjë një njeri të lumtur. Dhe më rrëqethet trupi, sinqerisht. Nuk mund të imagjinojë njerëzit që kanë mundësinë të ndihmojnë dhe nuk e bëjnë”, deklaroi ai./jetanews.com/