Shqipëria në vend të parë, fiton 3-2 ndaj Bjellorusisë

0
67

Shqipëria pas një periudhe të vështirë, i është kthyer fitoreve.

Pas fitores me Kazakistanin, Shqipëria ka arritur të fitoj ngusht me rezultatin 3-2 ndaj Bjellorusisë në “Air Albania”.

Me këtë rezultat Shqipëria arrin kuotën e 11 pikëve duke u renditur e para në grupin 4 kategoira C dhe rrejdhimisht ka siguruar kalimin në Grupin B, i cil është edhe më i vështirë.

Për kuqezinjë shënuan Sokol Cikalleshi 2 gola dhe Rey Manaj. Ndërsa për miqtë shënuan Skavysh dhe Ebong.

Fitorja e sotme e rëndit Shqipërinë në vend të parë me 11 pikë.

/jetanews.com/